Rama: Xhafaj nuk është Tahiri, vërtetësia e përgjimit do të përgjigjet me burg

0

Ministri i Brendshëm nuk mund të përgjigjet për akuzat që PD po bën ndaj vëllait të tij. Ky është qëndrimi që mbajti kryeministri Edi Rama në mbledhjen e grupit të PS.

Rama tha se vëllai i Xhafajt u dënua në kohën e qeverisjes së PD dhe nuk pati në asnjë rast e asnjëherë kërkesë nga Italia për ekstardim.

Kliko per me shume info

Për rrjedhojë, sipas Ramës, Shqipëria nuk kishte asnjë detyrim për kapjen e personit në fjalë.

Rama evidentoi se Saimir Tahiri iu dorëzua drejtësisë pasi akuzat erdhën prej saj, por në rastin e Xhafajt, akuzat vijnë nga PD.

Rama tha se akuzat nuk neglizhohen pai bëhet fjalë për një material konkret vërtetësia e të cilit duhet të përgjigjet me burg pas ekspertimit të materialit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.