Rama: Qytetarët më dërgojnë mesazhe “mos e lësho Xhafën sic bëre me Tahirin”

Kliko per me shume info

Gjatë fjalës në grupin parlamentar të PS, kryeministri Edi Rama ka folur për cëshjet e akuzave ndaj Fatmir Xhafajt dhe Saimir Tahirit.

Në fjalën e tij Rama tha se ka kërkuar hetim ndërkombëtar për vëllain e ministrit Xhafaj, përfshie dhe ekspertizën shkencore të përgjimit që ka publikuar PD.

Kliko per me shume info

“Këto kohë i ndjek reagime e njerëzve me vëmendje dhe më ka bërë përshtypje dikush që më thotë mos e lësho edhe Xhafën sic e lëshove Tahirin”, tha Rama.

1 COMMENT

  1. Nje Kryeminister i njeh kufite e pushtetit te tij .Nje Kryeminister i nje vendi demokratik dhe jo bananesh nuk ka as dhe veten perpara Ligjit . Kryeministri eshte thjesht nje punemarres qe paguhet per devotshmerine e tij , per te punuar dhe jo vjedhur qytetaret e tij . Por mosnjohja e ligjit dhe arroganca ben qe ky Kryeminister te pretendoje per pushtete qe nuk i ka . Per me teper as ka mesuar nga Historia dhe as ka kuptuar qe askush nuk e pyet me ate .

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.