Po pastronin oborrin, tronditen nga ajo që zbulojnë

Kliko per me shume info

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar në oborrin e një shtëpie të një çifti në Nju Jork.

Kliko per me shume info

Teksa ishin duke punuar në oborr, ata kanë hasur një valixhe misterioze, ku pasi e kanë hapur nuk u kanë besuar syve.

 

Kjo, për shkak të asaj që kjo vaixhe kishte në brendësi.

 

Brenda saj kishte 52 mijë dollarë dhe stoli me diamante, si dhe shumë unaza të arta.

 

Megjithatë, ata e kuptuan që valixhja kishte të bënte me një vjedhje.

 

Përveç arit dhe parave, në këtë valixhe kishte edhe një letër, në të cilën ishte adresa e një shtëpie, e cila gjendej në lagjen në të cilën banojnë çifti që gjetën paratë.

 

Pasi shkoi në shtëpinë në të cilën ishte adresa në letër, burri zbuloi që fqinjët e tyre ishin plaçkitur në vitin 2011.

 

Kështu, ata kthyen çdo gjë të gjetur te pronarët e plaçkitur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.