“Pak hije për doktorin”, Erjon Braçe tallet keqas me Bardh Spahinë

Kliko per me shume info

Deputeti socialiste Erjon Braçe ka ironizuar një gjest të deputetit Bardh Spahia gjatë protestës së sotme.

Demokrati është shfaqur duke u kujdesur për ish-liderin e demokratëve Sali Berisha për të mos i vrarë sytë dielli.

Kliko per me shume info

Spahia, është përpjekur t’i bëjë pak hile me mjete rethanore. Ky veprim duket se ka tërhequr vëmendjen e kreut të Komisionit të Ekonomisë i cili ndër të tjera shkruan:

“O pike e zeze! O pike e zeze!

Ai rasti kur e ke mallkuar cadren duke e shpallur pistolete e ke frike se te arrestojne;

Por edhe; Ai rasti kur shkon me jelek ne mitingun tend dhe plas nga vapa!

Servilizmi apo lejfenizmi nuk hyn ketu, se mos ngaterroheni!!” nënvizon Braçe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.