Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj shkon në Kuvend pas largimit të opozitës

Kliko per me shume info

Ministri i Brendshem Fatmir Xhafaj ishte shkaku që opozita bllokoi sot punimet në Kuvend për rreth 60 minuta. Xhafaj nuk ishte i pranishëm gjatë tensionit në seancën plenare, ku opozita kërkoi dorëheqjen e tij, ndërsa arriti pasi PD dhe LSI u larguan nga salla.

Report Tv sjell pamjet nga momenti kur Xhafaj u fut në Kuvend gjatë takimit me deputetin Sadri Abazi, deri te biseda me Niko Peleshin.

Kliko per me shume info

Opozita kërkon largimin e tij, pasi e akuzon se mbrojti vëllanë nga drejtësia italiane, ku është dënuar me 7 vite burg, por Xhafaj deklaroi dje se as nuk e ka menduar largimin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.