Meta dhe Monika drejt arratisjes? Dërgojnë fëmijët jashtë dhe shesin pasurinë?

Kliko per me shume info

Për shkak të atmosferës së rënduar politike në Shqipëri, ka raporte se Ilir Meta dhe Monika Kryemadhi, po përgatisin terrenin për t’u arratisur nga vendi.

Kliko per me shume info

Thuhet se, Presidenti dhe Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim po planifikojnë të largohen para se të ngrihen Byroja Kombëtare e Hetimit, Prokuroria e Posaçme dhe Gjykata Speciale.

“Pamfleti” shkruan se Meta dhe Kryemadhi kanë shitur pasuritë e paluajtshme. Sipas dokumenteve zyrtare, Kryemadhi ka shitur 6 apartamente, ku vetëm njëri kushton 350 mijë euro dhe po tërheq edhe ato para që ka nëpër banka.

Në shkrimin e “Pamfletit” thuhet se ata kanë larguar fëmijët nga Shqipëria dhe i kanë çuar në Angli, për shkollim.

Në formë thashethemi, ka qarkulluar lajmin se Ilir Meta ka fshehur qindra milionë euro, ndërkohë që sipas raporteve, gjurmët e kësaj pasurie kanë rënë shërbimet britanike dhe amerikane.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.