Itali, arrestohen 5 shqiptarë për trafik kokaine

Kliko per me shume info

Policia italiane ka arrestuar pesë shitës kokaine shqiptarë pasi gjatë kontrolleve të kryera nga karabinierët në lojërat e fatit u re prania e një grupi të vogël personash që qëndronte pranë njërës prej sallave të lojërave.

Hetuesit zbuluan se disa prej tyre, të gjithë shqiptarë, i ishin përkushtuar shitjes së kokainës.

Të arrestuarit janë: A.J., 35 vjeç, P.S., 39, A.K., 39, P.D., 40 dhe E.L., 42 vjeç. Katër të parët kanë marrë masën e sigurisë arrest në burg, ndërsa i pesti arrest shtëpie.

Kliko per me shume info

P.S. e E.L. iu shisnin shitësve të rrugës, midis tyre edhe A.J., sasi kokaine që iu shitej më pas konsumatorëve të shumtë italianë, në doza 0.5 gramë, me çmim 50 euro.

Hetimet kanë nisur më 25 janar 2017, kur një tjetër shqiptar, E.C., 28 vjeç, u arrestua me rreth 2.5 kile kokainë dhe rreth 4 kile marijuanë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.