ISIS kërcënon botën e futbollit, publikon foton duke u prerë kokën Messit e Ronaldos

Kliko per me shume info

Një foto e publikuar nga celulat e ISIS është bërë virale ditën e sotme, duke tmerruar kështu të gjithë botën e futbollit e jo vetëm, pasi në të dukeshin dy ushtarë të shtetit islamik teksa u prisnin kokën Lionel Messit dhe Kristiano Ronaldos.

Sipas The Sun, ISIS ka vendosur që të organizojë një sulm me përmasa tragjike muajin tjetër në Rusi në çeljen e Kupës së Botës 2018.

Kliko per me shume info

Në diçiturën e fotos shteti islamik ka shkruar: “Gjaku juaj do të mbulojë tokën”, ndëkohë që të njëjtën gjë e kanë ilustruar edhe në foto, ku shfaqen dy futbollistët më me impakt në botë të shtrirë në fushën e blertë.

Sakaq ende nuk ka një reagim zyrtar nga organizatorët e kampionatit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.