Gjendet krijesa e ngjashme me ujkun por nuk është ujk…!

Kliko per me shume info

Ekspertët e kafshëve të egra të SHBA-së janë të habitur nga një kafshë “e ngjashme me ujkun”, e cila u vra nga një fermer Montana.

Fermeri pranë qytetit Denton e qëlloi krijesën javën e kaluar kur ai erdhi brenda disa qindra metra të bagëtisë së tij, thanë zyrtarët.

Kliko per me shume info

Ekspertët shtetërorë të kafshëve të egra thanë se nuk kanë qenë në gjendje të identifikojnë speciet e tyre.

Pas inspektimit të krijesës, ata thanë se dyshonin se ishte një ujk pasi dhëmbët e tij ishin shumë të shkurtër, kunjat e para ishin anomalisht të vogla dhe kthetrat ishin shumë të mëdha.

Teoritë e çuditshme kanë qarkulluar në internet që mund të jetë një njeri-ujk, një arush i ri i thinjur ose një i afërm i Bigfoot.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.