Bulqizë, fadroma shtyp gruan

Kliko per me shume info

Miniera e Bulqizës vazhdon të jetë makth dhe tmerr për banorët. Vetëm pas disa ditësh serish Aksident me vdekje në Bulqizë.

Ka humbur jetën 50 vjeçarja Shpresa Rami.

Kliko per me shume info

Ajo është aksidentuar teksa po seleksiononte mineralin e kromit. Ngjarja ka ndihur në zonen D të minierës kur ajo po punonte dhe është shtypur nga një mjet i rendë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.