Pak orë para protestës së opozitës, Berisha thirrje të fortë: E tërë Shqipëria

Kliko per me shume info

Kur kanë mbetur dhe pak orë bga mbajtka e protestës së opozitës, ish-kryeministri Sali Berisha më anë të një fotoje ka bërë edhe një herë thirrje për të gjithë shqiptarëve për të marrë pjesë .Edhe njëherë ish-kryeministri nuk heq sorë nga thirrja për revoltë.

“Neser ne ora 11:00, ne bulevardin Deshmoret e Kombit e tere Shqiperia ne revolte! Sb”, shkruan Berisha.

Kliko per me shume info

“Neser me 26 maj Shqiperia ne revolte!! sb”, me kete thirrje ish kryeministri Sali Berisha ka ftuar qytetaret te marrin pjese ne protesten e lajmeruar nga opozita, ku do te kerkohet doreheqja e ministrit te Brendshem Fatmir Xhafaj, pas publikimit te audiopergjimit ku bashkepunetori X, apo Babalja, degjohet me nje person teksa flet per pazare droge, qe PD pretendon se eshte zeri i Agron Xhafajt, vellait te ministrit.

Kjo thirrje e Berishes vjen pak ore para protestes. Teksa eksponente te PD kane thene se protesta do te jete e qete.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.