A do jetë ministër i Brendshëm nëse dorëhiqet Xhafaj? Ja çfarë thotë Taulant Balla

Kliko per me shume info

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla i ftuar në “Tonight Ilva Tare”, në Ora News, u pyet nëse do të ishte ministër i Brendshëm në rast të dorëheqjes së Fatmir Xhafajt.

“Unë jam sekretar i përgjithshëm i PS. Mua nuk më lejohet të mbaj asnjë pozicion ekzekutiv”- u përgjigj Balla.

Kliko per me shume info

“Dëshira ime është të vazhdoj të mbaj pozicionin që mbaj dhe më ka besuar Asambleja e Partisë Socialiste”- shtoi ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.