Arrestohen pesë shtetas shqiptarë në Itali

Kliko per me shume info

Policia italiane ka vënë në pranga ditën e sotme 5 shqiptarë pasi janë kapur me drogë.

Siç raportojnë mediat italiane, operacioni i policisë anti-drogë është zhvilluar në Pavia, ku të arrestuarit janë: A.J., 35 vjeç, P.S., 39, A.K., 39, P.D., 40 dhe E.L., 42 vjeç.

Kliko per me shume info

Ata ishin pjesë e një grupi që shisnin kokainë, ku P.S. e E.L. ua shisnin shitësve të rrugës, midis tyre edhe A.J.

Më pas kjo sasi kokaine, iu shitej konsumatorëve të shumtë italianë, në doza 0.5 gramë me çmim 50 Euro.

Hetimet policisë kanë nisur një vit më parë, ndërsa vetëm ditën e sotme është bërë e mundur arrestimi i tyre.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.