Akuzuan Shqipërinë për humbjen në Eurovision, Eleni Foureira u mbyll gojën grekëve

Kliko per me shume info

Këngëtarja Eleni Foureira është kthyer në Athinë pas përfundimit të garës në Eurovizion, ku u rendit e dyta me këngën ‘Fuego.

Artistja Eleni ka folur për herë të parë për pjesëmarrjen në këtë kompeticion, ku tregoi se edhe pse ishte shumë afër fitores, është shumë krenare për veten e saj dhe për Qipron që arritën të ishin ballë përball me një shtet të fuqishëm si Izraeli.

Kliko per me shume info

Në mediat greke u përfol gjatë arsyeja pse Qipro nuk arriti të fitonte ishte sepse Shqipëria i dha 12 pikë Italisë dhe jo Elenit. Eleni Foureira është pyetur nga gazetarët se si është ndjerë kur Shqipëria nuk i dha 12 pikë por 10.
“Me dhanë 10 pikë, çfarë do të thuash me këtë? Me dhanë 10 pikë, ishim tre shqiptarë, pikët duhet të ndaheshin në një mënyrë, njëri do merrte 12 tjetri 10, vetëm për arsye patriotike dhe unë i falenderoj nga zemra shqiptarët sepse kur pashë 10 pikët u gëzova jashtëzakonisht shumë”, ka thënë këngëtarja.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.