Akuzat e PD përgjimi vëllait të Xhafës, reagon Rama: Të mërkurën do mbaj qëndrimin tim

Kliko per me shume info

Kryeministri Edi Rama është prononcuar edhe njëherë për cështjen e akuzave ndaj ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Ai ka bërë me dije se të mërkurën, do të mbajë qëndrimin e tij në lidhje me këtë ccështje.

Deklarata e Ramës në faqen e tij zyrtare: Jemi të gjithë njësoj?JO, s’kemi qenë asnjëherë të gjithë njësoj e s’do jemi kurrë njësoj!

Kliko per me shume info

Nesër në 11.00 përpara Grupit Parlamentar, qëndrimi im për situatën e krijuar me Ministrin e Brendshëm dhe ecurinë e përpjekjes diplomatike drejt objektivit historik të çeljes së negociatave.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.