Aktorja e famshme e televovelave turke surprizon fansat shqiptare

Kliko per me shume info

Gayet Tugrut është një ndër aktoret më të dashura, e njohur për rolin e saj si Bahar në serialin “Beni Affet”.

Aktorja turke ka uruar ardhjen e muajit të Ramazanit për të gjithë besimtarët muslimanë. Por Gayet ka uruar në një postim të veçantë të gjithë besimtarët muslimanë shqiptarë, duke i uruar në gjuhën shqipe.

Kliko per me shume info

Në një postim në profilin e saj në “InstaStory”, ajo ka postuar një foto ku shfaqet e veshur me një kostum prej sulltaneshe dhe shkruhet “Mirë se vjen Ramazan”.

Aktorët turq shpesh u bëjnë befasi të tilla fansave shqiptarë, për të cilët kanë një simpati të veçantë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.