Makina del nga rruga, shuhen në aksident dy të rinj nga Tirana

Kliko per me shume info

Dy të rinj kanë mbetur te vdekur të shtunën në mbremje ne një aksident të ndodhur në rreth orës 19:58, në autostradën Milot-Fushë Krujë.

Sipas policisë, makina Volkswagen me targa AA 744 NJ, ka dalë nga rruga dhe për pasojë janë dëmtuar drejtuesi i mjetit, si dhe 3 pasagjerët të cilët janë dërguar në Spitalin e Traumës në Tiranë, ku drejtuesi i mjetit shtetasi E.U. 26 vjeç, banues në Tiranë dhe njëri nga pasagjerët shtetasi K.V. 21 vjeç, banues në Tiranë kanë ndërruar jetë në spital.

Kliko per me shume info

Ndërsa 2 pasagjerët e tjerë shtetasit M.U. 18 vjeç banues në Tiranë dhe shtetasi A.C. 23 vjeç, ndodhën nën kujdesin mjekësor.

Grupi hetimor në vendngjarje po punon për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit. Policia thotë se M.U. ndodhet në gjëndje të rëndë shëndetësore, kurse A.C. është jashtë rrezikut për jetën.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.