Zgjedhjet në Mal të Zi, Gjukanovic keyeson bindshëm dhe shmang balotazhin

Kur janë numëruar pak më shumë se 10 për qind e votave në total, Milo Gjukanoviç kryeson, madje e bën këtë duke marrë më shumë se 50 për qind të preferencave.

Sipas asaj që raporton Komisioni i Zgjedhjeve në Podgoricë, Gjukanoviç ka siguruar deri më tani 55.9 për qind, ndërsa rivali i tij kryesor, Mladen Bojanic vetëm 34 për qind.

LEXO EDHE:  Dalin detajet shokuese nga aksidenti në Elbasan, gruaja u hodh vetë nga makina, shoferi e ka ngacmuar seksualisht
Kliko per me shume info

Asnjëri prej kandidatëve të tjerë nuk e kalon shifrën e 10 përqindëshit të preferencave, të paktën deri më tani.

Sipas projeksioneve të analistëve vendas, në përfundim të numërimit Milo Gjukanoviç do të arrijë që të sigurojë më shumë se gjysmën e votave, që do t’i jepte atij një tjetër mandat 5-vjeçar në krye të Malit të Zi si President.

LEXO EDHE:  Protesta në Kukës, qytetarët: Edi Rama, liro 11 kuksianët, ose gjej vend ku të futesh

Për Gjukanoviç kanë votuar edhe shqiptarët. Analistët shqiptarë në Ulqin thonë se kjo është zgjidhja për të shpëtuar jo vetëm shqiptarët, por gjithë politikën e rajonit.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here