Zbulohet pasuria marramendëse e Dua Lipës

Kliko per me shume info

Këngëtarja me prejardhje shqiptare, Dua Lipa po shijon famën ndërkombëtare falë sukseseve të saj. Këngët e Dua radhiten në krye të listave evropiane e botërore.

Kliko per me shume info

Këngëtarja e cila është me origjinë nga Kosova, por karrierën e nisi në Londër, me hitin e saj të vitit 2017 “Neë Rules” arriti që të njihet në gjithë botën.

Dua filloi karrierën në moshën 16 vjeçare duke publikuar këngë në YouTube dhe pastaj nënshkroi kontratë me Warner Music Group.

Stilet e saj muzikore përfshijnë pop dhe R & B.

Dua Lipa lëshoi albumin e parë deputues në vitin 2017 i cili arriti vendin e pestë në Britani të Madhe si dhe të tretin në Irlandë.

Kënga “Be the One” ishte e para në Belgjikë,e gjashta në Australi kurse e nënta në Britani të Madhe.

Dua po ashtu pati sukses edhe me “Hotter than Hell”, “Bloë Your Mind (Mëah)” dhe “Scared to be lonely” me Martin Garrix.

“Neë Rules ” i Dua Lipës arriti në vendin e parë në Britani të Madhe, Belgjikë, Irlandë dhe Zelandë të Re.

Në Spotify kaloi edhe dy divat e muzikës, Beyonce dhe Taylor Sëift duke u bërë këngëtarja më e dëgjuar në këtë platformë në Britani të Madhe për vitin 2017.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.