Valixhe plot me kokainë në aeroportin e Londrës, ja skema e transportit dhe shmangia e kontrollit (VIDEO)

Ky është momenti kur një bandë prej 13 kontrabandistësh të drogës të udhëhequr nga dy trajtues të korruptuar të bagazheve, të cilët importuan 32 milion paund kokainë përmes aeroportit Heathroë, u shkatërruan para se të burgoseshin për më shumë se 139 vjet sot.

Udhëheqësi Joysen Jhurry, 41 vjeç, lëvizi me valixhe të ngarkuara me drogë nga Brazili nga karuseli ndërkombëtar i ardhjeve në sallën e hyrjeve të brendshme për të shmangur kontrollet e sigurisë.

LEXO EDHE:  Zaev shuan kureshtjen, në fillim të majit do riformatohet qeveria
Kliko per me shume info

Jhurry u ndihmua nga një tjetër mbajtës i korruptuar i bagazheve, Mohammad Ali, 41 vjeç dhe i vëllai i tij, Preetam Mungrah, 44 vjeç, i cili vepronte si krahu i tij i djathtë për të ndihmuar në dërgimin e çantave të mbushura me drogë nëpërmjet aeroportit më të madh të Britanisë, shkruan DailyMail.

Pamjet e CCTV tregojnë se si skema e tyre e trafikimit të drogës më në fund u shkatërrua më 15 dhjetor 2016./lajmifundit.al

LEXO EDHE:  ‘Makina e fundit të botës’ e Rusisë shkakton cunami gjigantë, Amerika në rreze veprimi
Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here