Tragjike në Greqi, mbytet në pishinë vogëlushja shqiptare

Një vogëlushe shqiptare ka humbur jetën në ishullin Naksos të Greqisë. Ajo u mbyt në pishinën e hotelit ku punonte e ëma e saj.

Ngjarja ndodhi në fshatin turisatik Mikri Vigla. Duke mos patur se ku ta linte, nëna e kishte marrë me vete Katerinën 4 vjeçare, dhe po hekuroste në lavanterinë e hotelit.

Kliko per me shume info

Siç raporton portali “naxosnews.gr”, në një moment vogëlushja u largua. Kur e jëma e pa se mungonte kishin kaluar 10 minuta.

LEXO EDHE:  E dashura franceze në Facebook: Izet Haxhia është dorëzuar dje në policinë turke

Gruaja nisi të kërkonte vajzën e vet dhe më në fund e gjeti përmbys, pa ndjenja, në pishinën e hotelit.

Menjëherë u lajmërua ndihma e shpejtë që mbërriti brenda pak castesh dhe vogëlushja u dërgua në spitalin e ishullit, por ishte vonë.

Policia ka arrestuar pronarin e hotelit, me akuzën se nuk kishte marrë masa sigurie për pishinën. Më herët ishin shoqëruar edhe prindërit e vogëlushes, por shpejt u lanë të lirë.

LEXO EDHE:  Historia tronditëse e një nëne shqiptare: I marrin vajzën me dhunë, 12 vite pa e parë

Ngjarja ka shokuar gjithë shoqërinë e ishullit, ku familja shqiptare jetonte prej vitesh, citon ora news.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here