“Tezja e kokainës”, shqiptarja që ishte “truri” i rrjetit ndërkombëtar të drogës bën deklaratën befasuese

0

Valentina Tufa është shqiptarja e njohur ndërkombëtarisht për shitjen e kokainës të cilës e testonte në laboratorin e saj në Shqipëri.

Kliko per me shume info

Ajo kishte pushtuar botën me kokainën që shpërndahej në tregun ndërkombëtar të drogës.

E burgosur në burgun e Lipjanit, ajo ka rrëfyer arsyen e veprimtarisë së saj në një intervistë për emisionin “Frontal”.

Nëna e re njihej si “tezja e kokainës”, truri i rrjetit të gjerë të trafikantëve ku përpunohej kokaina e pastër.

Ajo është e dënuar me 6 vite e gjysmë burg dhe me 7 mijë euro gjobë.

Aspak e penduar që ka qenë pjesë e trafikut të drogës, ajo ka rrëfyer:

Pendesa ka çdo njeri, por diçka që bëhet nuk kthehet më”.
Ajo vijon rrëfimin e saj:

Për fëmijët jap jetën, unë për ata jetoj. Nëse jam e fortë deri tani për ato jam. Ato thuhet se kanë edhe miliona, por s’i kanë së fëmijët e mi punojnë në 3 e gjysmë të mëngjesit deri në 1 të natës”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.