Tensionohet situata, ky është shteti ku i vunë flakën fotografisë së Trump

Mes tensioneve tejet të larta mes Rusisë dhe Perëndimit, në Krime është mbajtur një protestë kundër sulmeve të fundit ajrore në Siri.

Fotografive të Theresa May, Donald Trump dhe Emmanuel Macron u vu zjarr në sheshin kryesor të kryeqytetit të rajonit Simferopol, në gadishullin e aneksuar nga Vladimir Putin në vitin 2014.

LEXO EDHE:  Gjenden shëndoshë e mirë dy binjaket e humbura në Itali, qeni i tyre hero i mbrojti gjithë natën
Kliko per me shume info

Ruslan Balbek, i cili përfaqëson rajonin në Parlamentin rus, tha se në këtë tubim morën pjesën të rinj nga Krimea.

“Politika agresive e Perëndimit kundër kombit sirian, një shtet sovran, nuk është i pranueshëm. Por për fat të keq, sot ligji ndërkombëtar është tërësisht i shqyer. Ai zëvendësohet nga dominimi i vetëm një mendimi, vullnetit të Perëndimit”, tha Balbek.

LEXO EDHE:  FOTO/ Lufta për drogën shqiptare, vritet 25-vjeçari në Itali

Ndërkohë Eivaz Umerov, kreu i organizatës së Krimesë Tatar, tha se tre politikanët do të shkojnë në ferr për atë që bënë.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here