Të gjithë e pëlqejmë por e dini kush ia ka vendosur emrin e veçantë Dua Lipës?

Përpos zërit dhe pamjes, një gjë që fansat e këngëtares shqiptare pëlqejnë shumë te Dua Lipa, është emri i saj i veçantë që ka kuptim në gjuhën shqipe.

Megjithatë, duke folur në një intervistë të gjatë për prestigjiozen “The Guardian”, Dua ka treguar se nuk e ka pëlqyer shumë emrin e saj kur ishte e vogël.

LEXO EDHE:  “Ta du shumë burrin”,gazetarja lë pa fjalë shoqen në emision
Kliko per me shume info

Ajo ka thënë se është krenare me emrin që i ka vendosur gjyshja, por kur ishte e vogël ashtu si çdo fëmijë, donte një emër tjetër.

“Tani jam krenare. Por kur isha duke u rritur doja të quhesha Hannah, Sarah, Ella… diçka normale. Sepse me Dua duhet t’u shpjegosh të gjithëve se jam nga Kosova”, ka thënë Lipa.

LEXO EDHE:  Dj Blunt shokon me komentin e tij ndaj Kejvinës: Do ja haj c*cën kësaj (Foto)

Dua foli edhe për periudhën e luftës në Kosovë dhe për sfidat në të kaluarën. Duke vënë në pah historinë e saj të suksesit larg vendlindjes, këngëtarja dha një mesazh për politikanët që refuzojnë refugjatët duke thënë se, “asnjë refugjat nuk largohet nga vendi i tij pa e pasur të domosdoshme”.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here