“Skifterat” aksion në Golem, u grabisinin turistëve makinat luksoze

Grabitësit shqiptarë dukets e kanë marrë një fushate te re ne prag te hapjes se sezonit turistik ne vend. Policia ne komunikaten e saj ben me dije se dy shtetas të huaj janë grabitur mbrëmjen e djeshme në Golem.

Sipas policise mesohet se se grabitësit kanë arritur të vjedhin një sasi eurosh, lekësh si dhe dy automjete tip “Porsche” dhe “BWM”.

LEXO EDHE:  U hodh nga makina t’i shpëtonte ngacmimeve të shoferit? Policia e Elbasanit: E vërteta e aksidentit
Kliko per me shume info

“Më datë 12.04.2018, gjatë natës, në Golem, në banesë, shtetasve anglez dhe gjerman CH.G dhe M.M, vjeç 50 e 52, u kanë vjedhur mjetet tip “Porche”, e tip “BMV”, si dhe një sasi eurosh dhe lekësh.

Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve”, thuhet ne komunikate.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here