Shpërthimi me tritol/ Kush është mësuesja e Anglishtes në Patos që iu dogj dy herë makina

Një ditë më parë qyteti i Patosit u trondit nga një shpërthim me tritol vendosur në mjetin e mësueses së Anglishtes në gjimnazin e Patosit.

Kliko per me shume info

Ndërsa sasia e konsiderueshme e vendosur në pjesën e përparme të automjetit, i ka shkaktuar dëme të konsiderueshme, “BalkanWeb” mëson se kjo është hera e dytë që mësueses Eriselda Agalliu i digjet makina.

Rati i parë ku iu dogj një mjet “Lancia” siç raporton për “BalkanWeb”gazetari Ervis Kuçi mund të cilësohet si aksidental, pasi edhe nga konkluzinet e ekspertëve ka rezultuar se flakët e kanë përpirë mjetin pas një shkëndije elektrike, ndërsa për rastin e dytë edhe vetë mësuesja Agalliu ka mbetur e habitur.

LEXO EDHE:  Shqiptari ngre në këmbë policinë greke, luftë me armë me efektivat

Në dëshminë e dhënë, mësuesja ka thënë se ishte në gjumë bashkë me fëmijën e saj 5-vjeçar, kur papritmas është zgjuar nga shpërthimi i ndodhur në mjetin e saj tip “Nissan”. Agalliu ka shtuar se nuk ka konflikt as personal dhe as bashkëshorti i saj, i cili prej disa kohësh ndodhet në Amerikë.

Policia e Patosut njoftoi se shpërthimi me lëndën eksplozive ndodhi rreth orës 01:30 të së hënës ku si pasojë e shpërthimit është djegur pjesërisht mjeti tip “Nissan”. Pavarësisht hetimeve, policia nuk ka ende ndonjë të dyshuar për ngjarjen, që tronditi lagjen “1 Maj” në Patos një ditë më parë.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here