Sherr masiv me shtatë të vdekur dhe 17 të plagosur

Shtate persona të burgosur kanë mbetur të vdekur dhe 17 të tjerë të plagosur pas një përleshjeje në një burg të sigurisë maksimale në Karolinën e Jugut, SHBA.

Sipas mediave të huaja, Departamenti i Ndëshkimeve në Karolinën e Jugut tha se agjentët e Divizionit për Zbatimin e Ligjit erdhën në ndihmë të normalizimit të situatës.

LEXO EDHE:  Kërkesat për azil, Gjermania jep lajmin e keq për mbi 4 mijë persona
Kliko per me shume info

Zëdhënësi i burgjeve Jeff Taillon tha se siguria e burgut u rrit pasi të hënën rreth orës 3 të mëngjesit pati përleshje të shumta mes të burgosurve.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here