Riorganizimet në qeverinë serbe, futbollisti i njohur kandidat për postin e ministrit

0

Serbia ka paralajmëruar riorganizime në kabinetin e ministrave, ndërsa një lajm është shpërndarë me një shpejtësi të madhe në mediat vendase për postin e ministrit të Sporteve.

Sipas tyre, ish-futbollisti i Lacios dhe Interit, Dejan Stankoviç është një mundësi e mirë për të marrë postin e njërit prej ministrave aktualë.

Kliko per me shume info

39 vjeçari Stankoviç, i dorëhequr nga sporti në 2013 pritet të emërohet Ministër i Sporteve në Serbi, një lajm ky që është pritur mjaft mirë nga qytetarët.

Dejan Stankoviç deri më tani ka ushtruar detyrën si menaxher dhe drejtues në UEFA, ndërsa njihet si një ndër futbollistët më të mirë të brezit të tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.