Rekomandimi për hapjen e negociatave, reagon presidenti Meta

Pas raportit të KE-së, për rekomandimin për hapjen e negociatave mes BE-së dhe vendit tonë, ka reaguar dhe presidenti i republikës së Shqipërisë, Ilir Meta.

Kreut të shtetit shqiptar rekomandimi i KE-së ju dorëzua nga ana e ambasadores së BE-së në vendin tonë Romana Vlahuti.

Kliko per me shume info

Pas marrjes së rekomandimit, Meta u shpreh se rekomandimi është  nja kat inkurajues dhe i shumëpritur për të gjithë shqiptarët. Ndërsa shtoi se kjo është një dëshirë e përbashkët për tu drejtuar drejt BE-së.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.