Përgjaket derbi i Serbisë, tifozët i vënë flakën stadiumit

Rikthehet sërish dhuna në futbollin serb. Kur bëhet fjalë për derbin Cërvena Zvezda – Partizani i Beogradit, incidentit jashtë fushës janë të pashmangshme.

Takimi përfundoi 2-1 në favor të Cervena Zvezdës, por pavarësisht fitores të ekipit vendas, tifozët në shkallët e stadiumit e shndërruan këtë takim në një arenë lufte.

Kliko per me shume info

Ultrasit e pandreqshëm serbë, çanë rrethimin e tribunave ku ishin pozicionuar dhe vrapuan për tu përleshur me njëri-tjetrin. Pamjet flasim qartë.

LEXO EDHE:  Formacionet zyrtare: Arsenal – Atletico Madrid

Nuk mungoi edhe tensioni në fushën e lojës. U akorduan 10 kartonë të verdhë dhe 2 të kuq./express

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here