Zbulohet pasardhësi i Contes tek Chelsea

Kliko per me shume info

Duke u bazuar në shtypin e ditës në Angli, Chelsea ka bërë hapa serioze për të fituar shërbimet e trajneri të Napolit, Maurizo Sarri.

Antoni Conte i cili debutoi mjaftë mirë me skuadrën e tij vitin e kaluar, duke u shpallur edhe kampionë në Angli, këtë vitë ka pasur shumë probleme dhe ekipi i tij rrezikon vendin për kualifikim në Ligën e Kampionëve, transmeton REL.

Kliko per me shume info

Conte nuk ka pasur as raporte të mira me drejtuesit e klubit të tij dhe mundësit e shumta janë që ai të largohet këtë verë nga ‘Stamford Bridge’.

Edhe pse kontrata e trajnerit të Napolit përfundon në vitin 2020, mediat e huaja janë të bindura se ai do ta zëvendësoj Conten te Chelsea.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.