Pas vdekjes së gazetarit rus gjendet trupi i pajetë i reporteres së njohur, ja dyshimet

Pas lajmit se një gazetar rus kishte mbetur i vdekur pas rënies nga një lartësi e konsiderueshme, një lajm tjetër i zi ka ardhur nga San Salvadori, ku një gazetare është gjetur e vrarë nga policia.

Sipas mediave të huaja, 33 vjeçarja Karla Lisseth Turcios, është rrëmbyer dhe është vrarë në rrethana ende shumë misterioze për grupet hetimore.

LEXO EDHE:  Rrëfehet ish-drejtori i policisë: I shpëtova atentatit. Për pak u bëra “dhjam për qen”
Kliko per me shume info

Turcios u shpall e zhdukur pas denoncimit të burrit të saj dhe djalit, kur këta të fundit humbën kontaktet me 33 vjeçaren.

Karla Lisseth Turcios punonte gazetare për El Economista, ndërsa kohët e fundit u bë e njohur për hetoimet në disa shkelje korruptive nga disa individë në Amerikën Qendrore.

Policia ka mundur të gjejë trupin e gazetares, ndërsa ka vijuar hetimet për zbardhjen e plotë të vrasjes.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here