Pas Rrugës së Kombit, pagesë edhe në akse të tjera, ja cilat janë ato

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se pas vendosjes së tarifës në Rrugën e Kombit, qytetarët do të paguajnë për të kaluar edhe në akse të tjera.

I ftuar në studion e Opinion, Rama nuk përmendi konkretisht rrugët ku do paguhet, por la të kuptohet se cilat janë ato, duke thënë se kanë nevojë shumë lekë për tu përfunduar.

LEXO EDHE:  Hekurudha Tiranë-Durrës, hapet faza e parë e parakualifikimit për kompanitë.
Kliko per me shume info

Sipas tij, rruga Tiranë-Elbasan, Qukës-Qafëplloçë, kërkojnë shumë investime, paratë cilat buxheti i shtetit nuk i ka, çka do të thotë se janë lëvizja e radhës për vendosjen e pagesës dhe përfundimin e tyre./lajmifundit.al

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here