Parashikimi i motit, ja zonat ku do ketë më shumë shi

Sot pasdite (e hënë, dt.16) dhe nesër (e martë, dt.17) priten reshje të dobëta, kurse në veri dhe verilindje lokalisht deri mesatare, sipas parashikimit të motit nga IGJEUM.

TEMPERATURAT

Kliko per me shume info

Nesër (e martë, dt.17) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

Në bregdet: 12/ 20 °C

Në vendet e ulëta: 13 / 19 °C

LEXO EDHE:  I shpërtheu tritoli në banesë, mësohet detaji nga e shkuara e drejtorit të burgut

Në vendet malore: 8 / 15 °C

ERA

Sot pasdite (e hënë, dt.16) dhe nesër (e martë, dt.17) pritet të fryjë erë e lehtë deri mesatare në bregdet.

ZJARRET NË PYJE

Sot pasdite (e hënë, dt.16) dhe nesër (e martë, dt.17) pritet nivel rreziku “I ULËT” në qarqet Shkodër, Durrës, Lezhë, Tiranë dhe Fier (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Pjesa tjetër e territorit “S’KA RREZIK” për zjarre në pyje. Rreziku do të jetë kryesisht gjatë ditës së sotme, paralajmëron Instituti i Gjeoshkencave.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here