“Nëna ime po përballet me një sëmundje të vështirë”, pas deklaratës së Ramës reagon ashpër…

Nje dite me pare, kryeministri Edi Rama vendosi te ndaje med te gjithe lajmin se nena e tij, Aneta Rama, po përballet me një sëmundje shumë të vështirë.

“Urdhri i Stomatologut nderon nënën time, Anetën, e cila e kishte të pamundur të ishte e pranishme, sepse prej disa kohësh është në një përpjekje jo të lehtë, me një sëmundje shumë të vështirë. Më takon mua që në emër të saj, të falënderoj nga zemra këdo që pati mirësinë të kujtohet për figurën dhe kontributin e saj në këtë fushë, si një ndër gratë e para që shkulën dhëmbët e burrave në Shqipëri”, u shpreh kreu i qeverisë dje nga Vlora.

LEXO EDHE:  Tabaku: Qeveria bën propogandë, ja cila është situata reale në Shqipëri
Kliko per me shume info

Por këtë deklaratë e ka komentuar deputeti demokrat Edi Paloka, i cili mesa duket e sheh si një përpjekje të kryeministrit për të përfituar duke ngjallur mëshirë me rolin e viktimës.

Ja çfarë shkruan Paloka në postimin e tij në FB:

“I turpshem ne cdo akt qe ndermerr…Kur nuk ben dot “te fortin” dhe arrogantin, luan rolin e viktimes qe te ngjalle meshiren e te tjereve.
Per hir te karriges eshte gati te perdore dhe familjen madje dhe duke sajuar situata te paqena sic beri ne emisionin e Eni Vasilit apo dje ne Vlore”.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here