Merr pjesë në X-Factor, këngëtarja e njohur merr çmimin e parë

Duket disi e habitshme që në një kompeticion muzikor për zbulimin e talenteve të rinj të marrë pjesë edhe një këngëtare e afirmuar, madje kjo e fundit të shpallet edhe fituese.

Kjo ka ndodhur me këngëtaren Jessie J. Ylli i muzikës ka konkuruar në “Voice of China” dhe ja ka dalë të rrëmbejë çmimin e parë. Ky vendim i këngëtares për të qenë pjesë e një kompeticioni të tillë muzikor ka ardhur pas shumë eksperiencave të saj si trajnjere në formate të ngjashme.

Kliko per me shume info

Një ditë më parë Jessie J ka postuar në profilin e saj në Instagram pjesë të performancës së saj të fundit përpara se të rrëmbente çmimin . Rastësia qëndron në faktin që nëpër të tillë kompeticione shumë konkurentë kanë zgjedhur këngët e Jessie për të përfaqësuar veten, ndërsa vetë këngëtarja ka zgjedhur një këngë të Whitey Houston.

Këngëtarja ka pubikuar edhe një video në të cilën shfaqet ajo gjatë momentit final të ndarjes së çmimit të madh. Mesa duket Jessie ka menduar se asnjeherë nuk është vonë për të treguar veten, ndaj nuk ka hezituar që këtë ta bëjë edhe në një kompeticion me këngëtarë fillestarë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.