Lajm i mirë për Shqipërinë, Mogherini: BE vendos të hapë negociatat me Shqipërinë

Shefja e politikës në BE, Federika Mogherini në një konferencë të mbajtur së bashku me komisionerin Hanh, ka dhënë lajmin e mirë për Shqipërinë.

Gjatë fjalës së saj italiania Mogherini ka njoftuar se BE ka vendosur të hapë negociatat me Shqipërinë dhe Ish-Jugosllavinë.

Kliko per me shume info

Sakaq shefja e BE ka njoftuar se po diskutohet edhe me Bosnjen në bazë të marrëveshjes së Stabilizim Asociimit.

“Vendet e Ballkanit Perëndimor kanë kryer një përmirësim dhe kanë mjaft ecuri sidomos Mali i Zi dhe Serbia.

Ndërsa Bashkimi Europian ka vendosur të hapë negociatat dhe Shqipërinë dhe Ish-Jugosllavinë dhe po punojmë për një marrëveshje me Bosnjen nëpërmjet marrjevshjes së asosacionit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.