Ky është babai i 4 fëmijëve që u vra gjatë grabitjes në Kamëz

Kliko per me shume info

Grabitja me arme me nje te vrare e nje te plagosur ne Kamez ka ndodhur ne ora 21:07 minuta kur persona të armatosur u futën në dyqanin e çiftit Buci në rrugën “OSBE” të Kamzës.

Ata kërkuan nga i zoti i dyqanit që t’u jepte paratë, por u përballën me kundërshtinë e Agim Bucit. Grabitësit reaguan duke hapur zjarr mbi të dhe bashkëshorten e tij 44-vjeçare, Merita Buci.

Kliko per me shume info

Të dy mbetën fillimisht të plagosur dhe u nisën me urgjencë drejt Spitalit të Traumës.

Sipas policise, 52-vjeçari Buci nuk mundi të mbijetonte dhe ndërroi jetë. Ndërsa bashkëshortja e tij Merita Buci ndodhet nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Agim Buci ishte baba i 4 fëmijëve, 3 vajzave dhe 1 djali. Ata që e njihnin e përshkruajtën si njeri të ndershëm dhe punëtor.

Autorët e kësaj ngjarjeje të rëndë nuk dihen ende. Për kapjen e tyre janë ngritur pika kontrolli në çdo rrugë dhe hyrje-daljet në Kamëz.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.