Kush është shqiptari që u masakrua me çekiç dhe u hodh në liqen?

Xhoi Musaj është i riu shqiptar i cili u vra mizorisht në maj të vitit 2017 dhe trupi i tij u gjet në një liqen të Gjermanisë nga një peshkatar.

Kliko per me shume info

19-vjeçari ishte “joshur” deri tek liqeni nga vrasësi i cili e kishte goditur me çekiç në kokë për hakmarrje.

Autori është një 46-vjeçar shqiptar i cili kishte marrë nënshtetësi gjermane.

LEXO EDHE:  Sherr i përgjakshëm me shufra hekuri dhe sëpata, tre të plagosur

Shqiptari ka dalë përpara gjykatës së Ulmit dhe sipas Prokurorëve vepra ishte një vepër hakmarrjeje, pasi ai donte të hakmerrej për xhaxhain.

Historia nisi në malet e Shqipërisë së veriut.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here