Ish-zv.ministri i Ramës: Për të arritur deri këtu kemi lënë leshtë, ishalla s’mbetemi vetëm me brekë…

0

Mes reagimeve të shumta për hapjen e negociatave të Shqipërisë drejt BE-së, dallohet edhe ai i ish-Zv/Ministrit të Mbrojtjes, Dritan Hila, i cili ka treguar se të gjithë janë sakrifikuar shumë për këtë rekomandim, ndërsa është shprehur edhe pak skeptik.

Hila ka shkruar se shpreson që kësaj rradhe rekomandimi i KE-së të jetë një ogur i mirë, pasi sipas tij Shqipëria deri më tani ka bërë shumë marrëveshje të disfavorshme për vendin.

Kliko per me shume info

REAGIMI I PLOTË:

Per te arritur deri ketu ku jemi, kemi lene leshte. Dmth kemi blere paisje apo arme qe nuk i mbanim dot, kemi bere marreveshje apo privatizime te pasurise publike te disfavorshme, kemi lene sovranitet dhe ishim duke lene edhe toke e det. Qofte me kaq dhe ishalla nuk na kerkojne gje tjeter per te na pranuar ne Evrope sepse do perfundojme kocke e lekure dhe vetem me breke, e nuk do ti duhemi dreqit nje lek.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.