Gjenerali rus bën paralajmërimin e frikshëm: Rusia nuk humbet kurrë, ja kush është plani i Putin

Për shkak se Rusia po “mbetet prapa” SHBA-së sa i përket fuqisë ushtarake, Putin do të preferonte më tepër një sulm bërthamor, sesa të pranonte humbjen në fushën e betejës.

Kliko per me shume info

Kështu tha një ish-gjeneral sovjetik, raporton Daily Star, i cili ka paralajmëruar se konflikti berthamor midis Rusisë dhe SHBA është “i pashmangshëm”, sepse Vladimir Putin kurrë nuk do të “pranojë asnjë lloj humbjeje”.

LEXO EDHE:  E lë në altar nusen, shakaja që anuloi dasmën, mbërrin menjëherë policia

Buzhinski, i cili u bashkua me forcat e armatosura të Bashkimit Sovjetik më 1968, tha se ballafaqimi gjithnjë e më i ashpër mes Rusisë dhe SHBA është “më i keq se Lufta e Ftohtë”.

“Rusia nuk do të pranojë asnjë lloj humbjeje, prandaj përfshirja e armëve bërthamore është e pashmangshme”, tha ai për Channel 4 News.

Komentet e tij tronditëse vijnë në mes të situates se tensionuar, pas sulmit te SHBA dhe aleateve ne Siri, per te cilin Putin eshte deklaruar prere kunder.

LEXO EDHE:  Trump habit me deklaratën e tij: Kim Jong-Un është një njeri i n…

Buzhinski, një veteran prej 16 vjetësh me Shtabin e Përgjithshëm të Rusisë, tha se situata ka arritur një fazë të paparashikueshme ku tensionet mund të përshkallëzohen në mënyrë të rrezikshme.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here