Eugen Bushpepa në Eurovizion, sondazhet: Shqipëria ishte surpriza e natës

Ashtu siç është bërë traditë tashmë, përpara netëve finale të festivalit më të madh europian, këngëtarët pjesëmarrës zhvillojnë koncerte seri në disa shtete kryesore.

Fundjavën që lamë pas koncerti u zhvillua në Hollandë, ndërsa komente mjaft pozitive kanë ardhur nga mediat kryesore britanike.

Kliko per me shume info

Sipas disa klasifikimeve momentale nga sondazhet e deritanishme, “Mall” e Eugen Bushpepës është renditur në Top 5 më të mirë, duke i dhënë një mundësi Shqipërisë drejt rrëmbimit të çmimit të madh.

LEXO EDHE:  Moderatorja shqiptare rrëfen keqardhjen më të madhe për të birin

Mediat gjithashtu e kanë cilësuar performancën e Bushpepës si një prej surprizave të natës, ndërsa kanë shtuar se duhet të jetë një ndër këngët e para që duhen zgjedhur drejt finales.

“Surpriza më e madhe e natës ishte nga Shqipëria. Performanca e Eugent Bushpepës me këngën ‘Mall’ shkoi shumë mirë dhe u prit shumë mirë nga publiku i Amsterdamit. Ishte një nga këngët e para që duhej të zgjidhej,” shkruajtën mediat e huaja.

LEXO EDHE:  Emily Ratajkowski shpjegon pse nuk u vesh me të bardha ditën e martesës

Tre netët finale të ‘Eurovizion” do të zhvillohen gjatë muajit maj në Lisbonë të Portugalisë.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here