E patë mjegullën e dendur dje mbi Tiranë? Kujdes ishte kancerogjene!

0

Sipas raporteve bëhej fjalë për një stuhi rëre sahariane, e cila ka pushtuar Ballkanin dhe Europën.

Kliko per me shume info

 

Ajo do shkojë deri në Gjermani dhe konsiderohet nga ekspertët evropianë ambientalistë shumë e dëmshme për shëndetin.

 

Mediat greke kanë qenë të parët që kanë lëshuar paralajmërimin se reja e rërës që ka përfshirë vendin, sidomos Kretën, është shumë e dëmshme për shëndetin, pasi përmban metale të rënda.

 

Greqia ka paralajmëruar qytetarët që këto ditë të mbajnë maska kur dalin jashtë, por qeveria shqiptare jo vetëm që nuk ka marrë masa, por as ka paralajmëruar për ardhjen e mjegullës kancerogjene.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.