Do të luajë apo jo Ramos në gjysmëfinale? UEFA merr vendimin

Përfundimisht, Komisioni Disiplinor i UEFA-s nuk do të hapë procedura kundër Sergio Ramos, për shkak se kapiteni i “Los Blancos” u pa në tunelin e stadiumit dhe afër stolit të të tijve gjatë çerekfinales së kthimit të Ligës së Kampionëve, kundër Juventusit, edhe pse ishte i pezulluar me kartonë.

Sipas raporteve të “Iusport” dhe “Cope”, qeveria europiane e futbollit e kupton se sjellja ishte e saktë dhe kapiteni i Real Madridit nuk do të sanksionohet. Kështu, Ramos do të luajë në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Emilio Butragueño, drejtor i marrëdhënieve institucionale të Real Madridit, konfirmoi vendimin pas shortit të hedhur sot në Nyon të Zvicrës, ku Real Madridi mësoi përballjen e madhe me Bayern Munich.

LEXO EDHE:  E çuditshme çfarë ndodhi në ndeshjen Bayern Munich – Real Madrid
Kliko per me shume info

Në klubin e bardhë pritej të mos kishte dënim, sepse në Kodin Disiplinor të UEFA-s dhe rregulloret e Ligës së Kampionëve nuk ka detaje specifike nëse një lojtari të pezulluar i ndalohet të hyjë në tunel dhe dhomat e zhveshjes, ose jo. UEFA, pas marrjes së raportit të të deleguarit në ndeshje, gjermanit Rainer Koch, ka vendosur të mos fillojë procedurën disiplinore ndaj kapitenit të Real Madridit.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here