Del dokumenti sekret, ja 20 qytetet britanike, objekt bombardimi nga Rusia

Konfliktet mes Rusisë dhe Britanisë vijojnë të përshkallëzohen pas helmimit te agjentit rus Sergei Skripal dhe vajzës së tij si dhe sulmit me raketa në Siri, ku Britania mori pjesë krah SHBA dhe Francës.

Parashikimet e një Luftë ë Ftohtë të hartuara në fshehtësi nga qeveria britanike zbulojnë shkallën e një sulmi bërthamor nga Rusia në Mbretërinë e Bashkuar. Të paktën 38 qytete janë në liste për një sulm te mundshëm, raporton Daily Star Online.

LEXO EDHE:  Kina me sytë nga Hëna, zbulon planin për ta “populluar”
Kliko per me shume info

Vete presidenti rus Putin nuk e ka mbajtur sekret faktin se ai është i gatshëm të përdorë arsenalin e tij nuklear, madje duke zbuluar armët e tij më të fundit në muajin shkurt.

Zyrtarët e mbrojtjes hartuan një listë prej rreth 106 vendesh, të cilat ata besonin se Rusia është e gatshme për sulm, duke i shënuar ato si “objektiva të mundshme bërthamore”.

LEXO EDHE:  Parlamenti armen do të votojë për kryeministrin e ri më 1 maj

Qytetet në Mbretërinë e Bashkuar të listuara në: Londra Qendrore, Cheltenham, Edinburg, Nottingham, Teeside, Coventry, Ëolverhampton, Leicester, Stoke-on-Tent, Belfast, Huddersfield, Sunderland, Gillingham, Rochester, Chatham, Maidstone , Manchester, Southampton, Leeds, Neëcastle / Gateshead, Bristol, Sheffield, Sëansea, Hull, Catterick, York, Preston, Cambridge, Dover, Reading, Salcombe, Brecon, Kidderminster, Armagh.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here