Cërrik, makina përfshihet nga flakët në ecje

Një automjet është djegur plotësisht pasditen e sotme. Ngjarja ka ndodhur në Cërrik pranë fshatit Gjyralë.

Policia sqaron se “automjeti me targa AA 2012 BU, me drejtues shtetasin L.H, 29 vjeç, në ecje e sipër është përfshirë nga flakët dhe si pasojë pati vetëm dëme matriale. Ndërsa drejtuesi i mjetit nuk ka pësuar asnjë lëndim”.

LEXO EDHE:  ‘Më kanë vënë tritol në makinë’, i riu durrsak vë në alarm policinë
Kliko per me shume info

Grupi hetimor dhe policia shkuan menjëherë në vendin e ngjarjes dhe nga hetimet paraprake si dhe nga deklarimet e drejtuesit te automjetit dyshohet se shkak ka qenë një shkëndijë elektrike.

Po punohet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here