Arsyet shëndetësore pse është më mirë që të flini pa rroba

Sipas studimeve të herëpashershme vetëm 30% prej nesh flenë lakuriq dhe pjesa tjetër preferojnë të qëndrojnë me të brendshme ose të blejnë pizhame të rehatshme.

Kliko per me shume info

Por se cila nga këto është më e mirë për shëndetin tonë nxit debat. Kjo pasi disa thonë se gjumi me rroba ka më shumë përfitime shëndetësore sesa mund të mendojmë ne. Dhe të tjerë theksojnë se kjo nuk vlen për të gjithë.

LEXO EDHE:  Tmerr në pishinë, 12-vjeçari bllokohet për 9 minuta nën ujë

Shumë njerëz zgjedhin të heqin qafe rrobat thjesht sepse e gjejnë veten më rehatshëm. Por gjumi pa rroba ka gjërat pozitive për shëndetin tuaj që ndoshta nuk i dinit.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here