Zyrtarizimi i gjuhës shqipe në Maqedoni, reagon për herë të parë Presidenti Meta

Kliko per me shume info

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta me anë të një postimi ka përgëzuar miratimin e ligjit të përdorimit të gjuhës shqipe në Maqedoni.

Kreu i shtetit ka shtuar se ky i sotmi është një akt shumë i rëndësishëm historik dhe me rëndësi madhore për integrimin e Maqedonisë në Europë.

Kliko per me shume info

POSTIMI I PLOTË:

Përshëndes vendosmërinë për miratimin e ligjit të përdorimit të gjuhës shqipe nga Parlamenti i Maqedonisë, si një akt i rëndësishëm historik e me rëndësi madhore, jo vetëm për shqiptarët por edhe për të ardhmen europiane të Maqedonisë. Urime!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.