Tragjedia para dasmës, i fejuari i vajzës së miliarderit turk në gjendje shoku, mbahet me ilaçe

Zbardhen detaje të reja nga ngjarja tragjike e ndodhur në malet e Iranit, ku një avion privat u rrëzua nga ku nuk pati asnjë të mbijetuar.

Avioni me 11 pjesëtarë në bord kthehej nga Dubai, ku vajza e miliarderit turk kishte marrë mikeshat e saj dhe kishin shkuar për të festuar festën e beqarisë.

Kliko per me shume info

Mina do të dilte nuse me 14 Prill, ndërsa sot nëna e saj është detyruar të shkojë në morg për identifikimin e trupit të saj.

LEXO EDHE:  Cila është kjo zonë e Shqipërisë e cila po “noton” në ar?

Ditën e sotme mediat vendase kanë zbardhur edhe telefonatën e fundit të bërë prej saj e cila ishte me njeriun e zemrës.

Ajo ka telefonuar të fejuarin e saj rreth orës 16:30 dhe i ka thënë: “Pas 5 orësh jam pranë teje i dashur”.

Biznesmeni Murat Gezer do nisej për në aeroportin Ataturk për t’i bërë surprizë të fejuarës, kur mori lajmin e hidhur.

LEXO EDHE:  Mbërriti në Angli vetëm me 600 paund, tani zotëron një kompani 2 mln paund

Mediat vendase shkruajnë se ai është I shokuar dhe se po mabhet me ilaçe qetësuese.

“Unë besoj, Mina do të vijë”, pëshpërit herë pas here i riu që kishte nisur përgatitjen për dasmën. Murat Gezer dhe Mina Basaran u fejuan më 20 tetor, ndërsa më 14 Prill do të martoheshim me një ceremoni madhështore në Çiragan Sarayi, në Stamboll.

LEXO EDHE:  Turisti britanik filmon veten duke bërë veprimin e rëndë mbi varrin e Pablo Escobar

Sipas medias turke, tri prej të rejave që humbën jetën në aksident do të martoheshin më vonë gjatë këtij viti, ndërsa dy të tjera ishin shtatzënë.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here