“Të pres fytin”, sherr në stërvitje, sulmohet me thikë trajneri i Tiranës

Kliko per me shume info

Një tjetër incident i dhunshem prek futbollin shqiptar, duke shenuar rastin e dytë në pak javë pas sulmit ndaj trajnerit të Vllaznisë, Ernest Gjoka.

Migen Memelli, trajner i ekipit të moshave U17 të Tiranës, është goditur me grushte pas stërvitjes së mëngjesit nga prindi i një fëmije.

Kliko per me shume info

Autori i cili nga policia identifikohet me inicialet A.Ç., e pasi e ka goditur trajnerin e bardhebluve, i ka nxjerrë edhe thikën duke e kërcënuar me fjalët “Të pres fytin”.

Policia ka thene se agresori fillimisht ai ka hyrë në fushë dhe e ka qëlluar trajnerin Memelli me grushte, më pas ka nxjerre thikën për ta qëlluar, por për fat të mirë, trajneri pogradecar është shmangur dhe nuk ka pesuar demtime fizike apo probleme per shendetin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.